Jesteś w: Strona główna


Czas ma znaczenie w SM - Postulaty PTSR

Magdalena Fac-Skhirtladze, 2016-02-10 17:17

5 lutego w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej odbyła się konferencja prasowa poświęcona dostępowi do leczenia SM w Polsce. Punktem wyjścia dla zorganizowania konferencji stał się dokument - międzynarodowe wytyczne "Czas ma znaczenie w SM" ("Time matters in MS") - zwracające uwagę na postęp w dziedzinie neurologii i przeformułowanie celów terapeutycznych w związku z poszerzającym się spectrum dostępnych leków. Niestety, w Polsce wytyczne te pozostają tylko teorią.

Czytaj więcej >>

Powstał Parlamentarny Zespół ds. SM

Magdalena Konopka, 2016-02-10 07:43

Miło nam poinformować, iż został powołany Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego. Ta instytucja doskonale sprawdzała się w ubiegłych kadencjach, dlatego też PTSR już od początku obecnej kadencji Sejmu podjął usilne starania o powołanie kolejnego. Przewodniczący RG Tomasz Połeć oraz Wiceprzewodnicząca RG Helena Kładko odbyli wiele spotkań z nowymi parlamentarzystami, namawiali, prosili, tłumaczyli dlaczego tak ważne jest, aby posłowie i senatorowie wspierali działania na rzecz poprawy życia osób chorych na SM.

Czytaj więcej >>
załącznik

Konferencja prasowa "Czas ma znaczenie w SM"

Magdalena Fac-Skhirtladze, 2016-02-04 11:44

Zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu 5 lutego 2016 roku (piątek) o godzinie 10.00 w Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6/8.

Szczegółowy plan konferencji w załączniku.

Czytaj więcej >>
załącznik

Niezależność - konkurs

Magdalena Konopka, 2016-02-04 07:52

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „SyMfonia Serc”, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) ogłasza ósmą  edycję konkursów: poetyckiego i fotograficznego, których celem jest aktywizacja osób chorych i niepełnosprawnych.

Do udziału w konkursach zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne, a także ich Rodziny i Przyjaciół. Konkurs adresowany jest do nieprofesjonalistów.

Czytaj więcej >>

Praca i lepsze finansowanie leczenia stwardnienia rozsianego – to kluczowe sprawy chorych z SM

Magdalena Fac-Skhirtladze, 2016-01-28 09:02
Praca i lepsze finansowanie leczenia stwardnienia rozsianego – to kluczowe sprawy chorych z SM

Dla chorych na stwardnienie rozsiane najważniejsza jest praca i dostęp do skuteczniejszego leczenia, gdyż to właśnie dzięki leczeniu można zatrzymać postęp SM i pozostawać aktywnym zawodowo. Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Dom Badawczy Maison na rzecz kampanii SM- walcz o siebie! pokazują jak olbrzymia jest determinacja i chęć walki osób chorych na stwardnienie rozsiane. Pomimo posiadanych orzeczeń o niepełnosprawności, bardzo wiele spośród nich jest aktywnych zawodowo.

Czytaj więcej >>

Wyniki oceny merytorycznej wniosków złożonych w 24 konkursie PFRON

Magdalena Konopka, 2016-01-20 13:06

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zakończył właśnie ocenę merytoryczną wniosków w nadesłanych w ramach 24 konkursu o zlecenie realizacji zadań (w formie wsparcia). Miło nam poinformować, że dwa projekty złożone przez Biuro Rady Głównej Polskiego Towarzystwa  w ramach celu programowego nr 4: zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu do informacji i specjalistycznych usług, zostały zaopiniowane pozytywnie. Z rzeczonymi wynikami mogą się Państwo zapoznać pod adresem www.pfron.org.pl

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 stron: 96, pozycji: 575
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku