Jesteś w: Strona główna

załącznik

Konferencja prasowa "Czas ma znaczenie w SM"

Magdalena Fac-Skhirtladze, 2016-02-04 11:44

Zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu 5 lutego 2016 roku (piątek) o godzinie 10.00 w Centrum Prasowym PAP, ul. Bracka 6/8.

Szczegółowy plan konferencji w załączniku.

Czytaj więcej >>
załącznik

Niezależność - konkurs

Magdalena Konopka, 2016-02-04 07:52

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „SyMfonia Serc”, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) ogłasza ósmą  edycję konkursów: poetyckiego i fotograficznego, których celem jest aktywizacja osób chorych i niepełnosprawnych.

Do udziału w konkursach zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne, a także ich Rodziny i Przyjaciół. Konkurs adresowany jest do nieprofesjonalistów.

Czytaj więcej >>

Praca i lepsze finansowanie leczenia stwardnienia rozsianego – to kluczowe sprawy chorych z SM

Magdalena Fac-Skhirtladze, 2016-01-28 09:02
Praca i lepsze finansowanie leczenia stwardnienia rozsianego – to kluczowe sprawy chorych z SM

Dla chorych na stwardnienie rozsiane najważniejsza jest praca i dostęp do skuteczniejszego leczenia, gdyż to właśnie dzięki leczeniu można zatrzymać postęp SM i pozostawać aktywnym zawodowo. Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Dom Badawczy Maison na rzecz kampanii SM- walcz o siebie! pokazują jak olbrzymia jest determinacja i chęć walki osób chorych na stwardnienie rozsiane. Pomimo posiadanych orzeczeń o niepełnosprawności, bardzo wiele spośród nich jest aktywnych zawodowo.

Czytaj więcej >>

Wyniki oceny merytorycznej wniosków złożonych w 24 konkursie PFRON

Magdalena Konopka, 2016-01-20 13:06

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zakończył właśnie ocenę merytoryczną wniosków w nadesłanych w ramach 24 konkursu o zlecenie realizacji zadań (w formie wsparcia). Miło nam poinformować, że dwa projekty złożone przez Biuro Rady Głównej Polskiego Towarzystwa  w ramach celu programowego nr 4: zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu do informacji i specjalistycznych usług, zostały zaopiniowane pozytywnie. Z rzeczonymi wynikami mogą się Państwo zapoznać pod adresem www.pfron.org.pl

Czytaj więcej >>

Obrady Doradczej Komisji Medycznej

Marta Szantroch, 2016-01-12 09:44

Dnia 17.12.2015 w Biurze Rady Głównej odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Doradczej Komisji Medycznej. W spotkaniu uczestniczyli profesor Krzysztof Selmaj, profesor Anna Członkowska, dr n. med. Jacek Zaborski, profesor Jerzy Kotowicz, Wiceprzewodnicząca PTSR pani Helena Kładko, pani Magdalena Fac-Skhirtladze (Sekretarz Generalna PTSR), oraz pani Marta Szantroch. Członkowie Doradczej Komisji Medycznej wraz z pracownikami i władzami Towarzystwa ustalali priorytety działań na rok 2016. Wśród nich pojawiły się tematy już wcześniej poruszane przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego na spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia - dostęp do jak najszerszego wachlarza leków nowej generacji, dostęp do opieki paliatywnej dla osób chorych na SM, a także zmiany w programie lekowym.

Czytaj więcej >>

PTSR uhonorowane Nagrodą św. Kamila

Magdalena Konopka, 2016-01-07 11:31

Jest nam niezwykle miło przekazać  Państwu wspaniałą informację, że Kapituła Nagrody św. Kamila uhonorowała nagrodą POLSKIE TOWARZYSTWO STWARDNIENIA ROZSIANEGO za dążenie do zwiększenia wrażliwości społecznej wobec osób ze stwardnieniem rozsianym oraz poprawę jakości ich życia. Cieszymy się, że nasze wysiłki na rzecz osób chorych oraz działania w kierunku podnoszenia świadomości społecznej na temat SM zostały zauważone.  Główną ideą Nagrody Imienia Św. Kamila, przyznawanej z okazji Światowego Dnia Chorego obchodzonego corocznie 11 lutego, jest przybliżanie i promowanie osób oraz instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do budowania kultury miłosierdzia, akceptacji i solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami. Nagroda została ustanowiona z inicjatywy Zakonu Kamilianów i Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w 2007 roku. Tak zaszczytne wyróżnienie jest dla nas powodem do dumy i wielkiej radości.

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 stron: 96, pozycji: 573
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku