Pacjenci dla Pacjentów

Każda osoba chora przez to przechodziła. Po diagnozie następuje okres gorączkowego poszukiwania wiedzy o chorobie, informacji jak z nią żyć, jak sobie radzić z różnymi objawami, jak powiedzieć o tym rodzinie, znajomym, szefowi w pracy. W głowie rodzi się wiele pytań, a nie zawsze łatwo znaleźć na nie odpowiedzi nawet w Internecie. To trudny czas dla każdej osoby chorej i osób bliskich. Po latach wiele osób myśli – gdyby ktoś wcześniej mi to powiedział…

 

Są jednak osoby, które bez problemu są w stanie odpowiedzieć na większość z zadanych pytań! To inni chorzy, którzy już od wielu lat żyją i funkcjonują na co dzień ze stwardnieniem rozsianym. Ich praktyczna wiedza i doświadczenie są równie cenne co medyczne informacje przekazane przez lekarza. Program Pacjenci dla Pacjentów został stworzony po to, by ta wiedza nie zmarnowała się i została wykorzystana do pomocy innym, którzy dopiero co usłyszeli diagnozę u siebie lub osoby bliskiej albo nie potrafią poradzić sobie z różnymi konsekwencjami, jakie niesie za sobą choroba.

 

Jesteś w takiej sytuacji? Może rozmowa z kimś, kto żyje z SM od dawna, pomoże Ci poradzić sobie z tą trudną sytuacją? Jesteśmy grupą Wolontariuszy-osób żyjących ze stwardnieniem rozsianym. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą, doświadczeniem, wysłuchamy i doradzimy.

 

Jak skontaktować się nami? To proste. Poznaj nasze historie. Zdecyduj z kim chcesz porozmawiać. Napisz maila lub wiadomość na Facebooku.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!