W dniach 17.11- 18.11.2018 spotkaliśmy się w Instytucie Rehabilitacji im. Św. Hildegardy w Falentach na konferencji „ Rehabilitacja i Leczenie SM”. Zaprosiliśmy oddziały PTSR z całej Polski, oraz wielu znakomitych ekspertów. Wszystko po to, by rozmawiać o leczeniu i rehabilitacji, ale także o działalności PTSR, bieżącej sytuacji w oddziałach, oraz planach na najbliższą przyszłość. Pierwszego dnia mieliśmy okazję posłuchać wykładów wielu znakomitych ekspertów, tematy, jakie poruszyliśmy to:

Nowości w leczeniu SM, indywidualizacja terapii – prof. Jerzy Kotowicz

Programy lekowe w praktyce lekarza prowadzącego, wyzwania terapeutyczne - dr Anna Podlecka-Piętowska

Postępujące postacie SM, leki objawowe i suplementy diety – dr Jacek Zaborski

Rehabilitacja w SM, wytyczne RIMS – dr Mariusz Kowalewski

Rehabilitacja w Polsce z punktu widzenia fizjoterapeuty - dr Zbigniew Wroński

Leczenie i rehabilitacja- kwestie kluczowe z punktu widzenia pacjenta z SM – Dominika Czarnota - Szałkowska

Relacja pacjenta z lekarzem – Malina Wieczorek

Niezwykle ważną częścią tego dnia były pytania z Sali. Każdy z ekspertów odpowiadał na pytania uczestników konferencji, a tych było co niemiara. Jesteśmy bardzo zbudowani faktem, że tylu znakomitych specjalistów było z nami i poświęciło nam tak wiele czasu i uwagi. Konferencja była transmitowana na żywo na Facebooku i tam także cieszyła się dużym powodzeniem. Nagranie nadal jest dostępne na naszym profilu, gorąco zachęcamy do jego oglądania.

Drugiego dnia spotkania skupiliśmy się na wewnętrznych sprawach Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Przedstawiciele oddziałów z całej Polski spotkali się, by porozmawiać o naszej codziennej pracy, zmianach, jakie ostatnio zaszły zarówno w przepisach prawa, jak i w naszej organizacji, ale także by podzielić się doświadczeniami i dobrymi praktykami z różnych oddziałów. To była doskonała okazja, by omówić zmiany w statucie, zasady RODO, kierunki, w jakich będą zmierzać nasze działania w 2019 roku. Bardzo cenną częścią tego dnia, było omówienie dobrych praktyk w oddziałach. Przedstawiciele oddziałów opowiedzieli o projektach, jakie są u nich prowadzone. Zakres tych działań jest niezwykle szeroki, od spotkań edukacyjnych w szkołach i na uczelniach, przez projekty rehabilitacyjne po lokalną infolinię. To niezwykle budujące.

Dziękujemy za liczny i aktywny udział w wydarzeniu.

   • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia


tutaj lista pięciu ostatnio opublikowanych wiadomości
tutaj lista pięciu najczęściej czytanych wiadomości
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku