Jesteś w: Strona główna


Rozszerzenie oferty terapeutycznej dla dzieci

Marta Szantroch, 2017-01-19 12:50

Szacuje się, że w Polsce jest około 1 000 dzieci chorych na stwardnienie rozsiane. Do tej pory młodsi pacjenci nie mogli korzystać z refundowanych terapii w ramach II linii leczenia, a jedynie z niektórych proponowanych w ramach I linii.

Jednak od stycznia tego roku Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na rozszerzenie oferty terapeutycznej dla dzieci...

Czytaj więcej >>

O leczeniu u Rzecznika Praw Pacjenta (RPP)

Milena Trojanowska, 2017-01-17 12:33
Logo rzecznika praw pacjenta

W dniu 16 stycznia br. w siedzibie Rzecznika Praw Pacjenta odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych poświęcone konsultacji proponowanych przez rząd aktów prawnych w obszarze ochrony zdrowia.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działach koalicji Obywatela dla Zdrowia, której założycielami są Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Rzecznik Praw Pacjentów oraz Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych.

Czytaj więcej >>
załącznik

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową o stwardnieniu rozsianym (SM)

Magdalena Konopka, 2017-01-12 14:56

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zaprasza do udziału w III edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki stwardnienia rozsianego organizowanego PTSR.

W konkursie brać udział mogą prace licencjackie i magisterskie, obronione w latach akademickich 2014/2015, 2015/2016 oraz 2016/2017

Czytaj więcej >>

"Stwardnienie rozsiane i sport – zawsze w ruchu" - nowa publikacja PTSR

Sylwia Więsek-Smolińska, 2016-11-24 13:13
"Stwardnienie rozsiane i sport – zawsze w ruchu" - nowa publikacja PTSR

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza biblioteka PTSR wzbogaciła się o nową publikację: „Stwardnienie rozsiane i sport – zawsze w ruchu” Doris Friedrich.

SM to choroba o tysiącu twarzy. Może stwarzać najróżniejsze ograniczenia. Mimo to, osoby chore na stwardnienie rozsiane powinny uprawiać sport! Ze względu na naturę choroby występuje u chorych podwyższone ryzyko zaniku mięśni. Nie istnieje jednak żaden jednolity program treningów, są natomiast różne metody i ćwiczenia, które można indywidualnie dostosować do objawów choroby i wydolności organizmu. Wprawdzie sport nie jest w stanie zatrzymać postępów choroby, jednak regularne ćwiczenia mogą mieć pozytywny wpływ, szczególnie na utrzymanie sprawności, wytrzymałość, siłę i koordynację oraz przeciwdziałać depresji i zmęczeniu.

Czytaj więcej >>

Dzieci będą leczone

Janusz Frychel, 2016-12-08 17:32

Jak udało nam się dowiedzieć Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło możliwość stosowania natalizumabu także u dzieci od 12. roku życia. Od 1 stycznia 2017 roku lekarze będą mogli korzystać z tego leku, by pomóc małym pacjentom.

Czytaj więcej >>

Szansa na kolejny lek

Janusz Frychel, 2016-12-07 17:30

7 grudnia, 2016 roku, odbyło się spotkanie przedstawicieli środowiska osób chorych na SM z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia. Omawiano sprawę włączenia do listy refundacyjnej kolejnego leku – Alemtuzumabu.

W spotkaniu uczestniczyli prof. Jerzy Kotowicz – neurolog, wiceprzewodniczący Doradczej Komisji Medycznej PTSR, Malina Wieczorek – prezes fundacji "Walcz o Siebie" oraz Tomasz Połeć – przewodniczący PTSR. 

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 stron: 117, pozycji: 702


Infolinia SM

22 127 48 50
Jeśli potrzebujesz informacji na temat stwardnienia rozsianego, leczenia, rehabilitacji lub przysługujących ci uprawnień, zapraszamy do kontaktu z infolinią SM. Możesz też umówić się na rozmowę z wybranym z naszych specjalistów:
sponsorzy
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku