Jesteś w: Strona główna


Historia Agnieszki, czyli jak zatrzymać stwardnienie rozsiane.

Janusz Frychel, 2017-01-30 10:44
Historia Agnieszki, czyli jak zatrzymać stwardnienie rozsiane.

W Polsce nadal występują problemy z dostępnością do refundowanego leczenia nowoczesnymi terapiami. Proces wprowadzenia ich do refundacji ciągnie się latami, chorzy tracą szansę na normalne funkcjonowanie, ponieważ nie mogą na wczesnym etapie rozwoju choroby dostać leku. PTSR od wielu lat stara o zmianę tej sytuacji, wciąż jednak daleko do ideału. Dlatego publikujemy historię Agnieszki, której się udało i w odpowiednim momencie mogła skorzystać z leczenia. Ale ile osób takiej szansy nie otrzymuje?

Czytaj więcej >>
PTSR Oddział Pomorski

Zapraszamy na rejs!

Magdalena Konopka, 2017-01-27 08:36
Zapraszamy na rejs!

Podobnie, jak w roku ubiegłym, Fundacja „Empatia Polska” udostępniła Oddziałowi Pomorskiemu PTSR  jacht w terminie 25 czerwca do 15 lipca 2017 na krótkie rejsy po Bałtyku.  Na 1-dniowy rejs może wejść na pokład 10 osób. Już dzisiaj można zgłaszać chęć udziału takim rejsie.  Zwykle rejsy rozpoczynane są w Gdyni, ale wszystko jest do uzgodnienia. Osoby biorące udział w rejsie są załogantami i wykonują polecenia kapitana. Jest to niesamowita przygoda – kto już płynął, ten wie! Dodatkowo, można zaplanować, dokąd załoga chce popłynąć.  Zapraszamy serdecznie!

Czytaj więcej >>

Nabór przedstawicieli organizacji pacjentów do rady wojewódzkiej NFZ

Milena Trojanowska, 2017-01-21 10:48

18 stycznia br. odbyło się  kolejne spotkanie z ramach inicjatywy Obywatele dla Zdrowia. Gospodarzem spotkania był Rzecznik Praw Pacjenta, inicjatywa zaś jest wspólnym przedsięwzięciem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Rzecznika Praw Pacjentów oraz Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Czytaj więcej >>

Rozszerzenie oferty terapeutycznej dla dzieci

Marta Szantroch, 2017-01-19 12:50

Szacuje się, że w Polsce jest około 1 000 dzieci chorych na stwardnienie rozsiane. Do tej pory młodsi pacjenci nie mogli korzystać z refundowanych terapii w ramach II linii leczenia, a jedynie z niektórych proponowanych w ramach I linii.

Jednak od stycznia tego roku Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na rozszerzenie oferty terapeutycznej dla dzieci...

Czytaj więcej >>

O leczeniu u Rzecznika Praw Pacjenta (RPP)

Milena Trojanowska, 2017-01-17 12:33
Logo rzecznika praw pacjenta

W dniu 16 stycznia br. w siedzibie Rzecznika Praw Pacjenta odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych poświęcone konsultacji proponowanych przez rząd aktów prawnych w obszarze ochrony zdrowia.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działach koalicji Obywatela dla Zdrowia, której założycielami są Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Rzecznik Praw Pacjentów oraz Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych.

Czytaj więcej >>
załącznik

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową o stwardnieniu rozsianym (SM)

Magdalena Konopka, 2017-01-12 14:56

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zaprasza do udziału w III edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki stwardnienia rozsianego organizowanego PTSR.

W konkursie brać udział mogą prace licencjackie i magisterskie, obronione w latach akademickich 2014/2015, 2015/2016 oraz 2016/2017

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 stron: 123, pozycji: 735


Infolinia SM

22 127 48 50
Jeśli potrzebujesz informacji na temat stwardnienia rozsianego, leczenia, rehabilitacji lub przysługujących ci uprawnień, zapraszamy do kontaktu z infolinią SM. Możesz też umówić się na rozmowę z wybranym z naszych specjalistów:

PTSR TV - baner promujący kanał youtube
sponsorzy
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku