Jesteś w: Strona główna


"Stwardnienie rozsiane i sport – zawsze w ruchu" - nowa publikacja PTSR

Sylwia Więsek-Smolińska, 2016-11-24 13:13
"Stwardnienie rozsiane i sport – zawsze w ruchu" - nowa publikacja PTSR

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza biblioteka PTSR wzbogaciła się o nową publikację: „Stwardnienie rozsiane i sport – zawsze w ruchu” Doris Friedrich.

SM to choroba o tysiącu twarzy. Może stwarzać najróżniejsze ograniczenia. Mimo to, osoby chore na stwardnienie rozsiane powinny uprawiać sport! Ze względu na naturę choroby występuje u chorych podwyższone ryzyko zaniku mięśni. Nie istnieje jednak żaden jednolity program treningów, są natomiast różne metody i ćwiczenia, które można indywidualnie dostosować do objawów choroby i wydolności organizmu. Wprawdzie sport nie jest w stanie zatrzymać postępów choroby, jednak regularne ćwiczenia mogą mieć pozytywny wpływ, szczególnie na utrzymanie sprawności, wytrzymałość, siłę i koordynację oraz przeciwdziałać depresji i zmęczeniu.

Czytaj więcej >>

Dzieci będą leczone

Janusz Frychel, 2016-12-08 17:32

Jak udało nam się dowiedzieć Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło możliwość stosowania natalizumabu także u dzieci od 12. roku życia. Od 1 stycznia 2017 roku lekarze będą mogli korzystać z tego leku, by pomóc małym pacjentom.

Czytaj więcej >>

Szansa na kolejny lek

Janusz Frychel, 2016-12-07 17:30

7 grudnia, 2016 roku, odbyło się spotkanie przedstawicieli środowiska osób chorych na SM z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia. Omawiano sprawę włączenia do listy refundacyjnej kolejnego leku – Alemtuzumabu.

W spotkaniu uczestniczyli prof. Jerzy Kotowicz – neurolog, wiceprzewodniczący Doradczej Komisji Medycznej PTSR, Malina Wieczorek – prezes fundacji "Walcz o Siebie" oraz Tomasz Połeć – przewodniczący PTSR. 

Czytaj więcej >>

Deklaracje MZ w sprawie pieluchomajtek

Janusz Frychel, 2016-12-06 20:27

Podczas spotkania Komisji ds. Osób z Niepełnosprawnościami przy Rzeczniku Praw Obywatelskich rozmawiano między innymi o problemach z refundacją pieluchomajtek. Reprezentująca Ministerstwo Zdrowia Aneta Grunwald z wydziału wyrobów medycznych Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ zapewniła, że od przyszłego roku będzie na pewno więcej. Niestety, nie potrafiła precyzyjnie podać, do ilu wzrośnie liczba refundowanych środków higienicznych. Ta informacja znajdzie się w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia, które jest przygotowywane.

Czytaj więcej >>

Audycja w Polskim Radio 24 dostępna on-line

Janusz Frychel, 2016-12-05 16:56

Zapraszamy do wysłuchaniua audycji w Polskim Radio 24 z udziałem neurologa prof. Jerzego Kotowicza i Maliny Wieczorek z Fundacji "SM-Walcz o siebie".

Czytaj więcej >>

Światowy Dzień Wolontariusza

Magdalena Konopka, 2016-12-05 11:03
Światowy Dzień Wolontariusza

Dziś Światowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji składamy wszystkim naszym wolontariuszom życzenia realizacji planów i marzeń, spełnienia w działalności społecznej oraz wszelkiego powodzenia.  Jesteśmy dumni, że nasi wolontariusze wspierają właśnie nas!  Dziękujemy, że jesteście z nami i sprawiacie, że świat staje się lepszym miejscem!

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 stron: 123, pozycji: 735


Infolinia SM

22 127 48 50
Jeśli potrzebujesz informacji na temat stwardnienia rozsianego, leczenia, rehabilitacji lub przysługujących ci uprawnień, zapraszamy do kontaktu z infolinią SM. Możesz też umówić się na rozmowę z wybranym z naszych specjalistów:

PTSR TV - baner promujący kanał youtube
sponsorzy
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku