Jesteś w: Strona główna


O relacji z lekarzem, rozmowie o planach życiowych, rodzicielstwie, świadomym wyborze terapii.

Magdalena Konopka, 2016-10-27 08:46

O relacji z lekarzem, rozmowie o planach życiowych, rodzicielstwie, świadomym wyborze terapii. Najnowsze  wyniki badania opinii chorych na stwardnienie rozsiane przeprowadzone dla Fundacji SM - Walcz o siebie.

Mimo dobrej oceny (57% respondentów) opieki lekarskiej, tylko nieco ponad połowa deklaruje, że rozmawiała z lekarzem o nowych, refundowanych formach leczenia, większość nie wie, czy ich ośrodek ma dostęp do tych leków. 1/3 respondentów deklaruje, że lekarz podczas wyboru terapii nie pytał ich o styl życia, aż połowa kobiet nie była pytana o to, czy chciałaby urodzić dziecko.

Czytaj więcej >>

Nowoczesne leczenie stwardnienia rozsianego – eksperci podczas Bieszczadzkich Dni Neurologicznych o możliwościach leczenia SM

Tomasz Połeć, 2016-10-20 12:52

W piątek, 21.10. 2016 r. podczas Bieszczadzkich Dni Neurologicznych eksperci będą rozmawiać o najnowszych doniesieniach związanych z możliwościami nowoczesnego leczenia stwardnienia rozsianego. W spotkaniu wezmą udział prof. Halina Bartosik-Psujek, prof. Jerzy Kotowicz, prof. Konrad Rejdak, prof. Zdzisław Maciejek oraz Tomasz Połeć, przewodniczący PTSR.

Czytaj więcej >>
załącznik

Konferencja Kultura i Neuronauka

Magdalena Konopka, 2016-10-17 16:13
Konferencja Kultura i Neuronauka

Już w najbliższy weekend 21-23 października 2016 zapraszamy do Zachęty- Narodowej Galerii Sztuki na konferencję Kultura i Neuronauka. To już druga edycja tej konferencji, w tym roku poświęcona jest ona stwardnieniu rozsianemu. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego objęło to wydarzenie patronatem.  Kultura i Neuronauka to akcja społeczna, która promuje rozwój intelektualno-mentalny niezależnie od stanu zdrowia.  Organizatorzy chcą zaproponować uczestnikom wiedzę, podaną w formie dialogu.

Czytaj więcej >>
załącznik

Newsletter Europejskiej Platformy Stwardnienia Rozsianego - pierwszy numer już dostępny!

Magdalena Fac-Skhirtladze, 2016-10-17 02:22

Z wielką radością przedstawiamy Państwu pierwszy numer międzynarodowego Newslettera, którego autorem są organizacje członkowskie Europejskiej Platformy Stwardnienia Rozsianego (EMPS). Newsletter do pobrania w PDF w wersji polskiej i angielskiej

Czytaj więcej >>

Wolne miejsca w programie lekowym I linii leczenia SM – Tomaszów Mazowiecki

Magdalena Fac-Skhirtladze, 2016-10-12 13:35

Informujemy, iż szpital w Tomaszowie Mazowieckim posiada wolne miejsca w programie leczenia stwardnienia rozsianego w ramach tzw. I linii leczenia. Z otrzymanych przez nas informacji wynika, iż w ww. placówce jest szansa na niezwłoczne włączenie do leczenia dla wszystkich osób spełniających kryteria programu lekowego

Czytaj więcej >>

Grupa wsparcia dla kobiet z SM - ponowny nabór

Magdalena Fac-Skhirtladze, 2016-10-11 01:09

Trwa nabór do grupy wsparcia dla kobiet z SM. Jeśli zdecydujesz się na wzięcie udziału w naszej grupie, prosimy Cię o kontakt pod adresem e-mailowym: cism@ptsr.org.pl lub telefonicznie pod numerem 22 127 48 50 Grupa będzie odbywała się raz w tygodniu przez okres 3 miesięcy.

Czytaj więcej >>
strony: pierwsza ostatnia 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 stron: 123, pozycji: 735


Infolinia SM

22 127 48 50
Jeśli potrzebujesz informacji na temat stwardnienia rozsianego, leczenia, rehabilitacji lub przysługujących ci uprawnień, zapraszamy do kontaktu z infolinią SM. Możesz też umówić się na rozmowę z wybranym z naszych specjalistów:

PTSR TV - baner promujący kanał youtube
sponsorzy
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku