Jesteś w: Strona główna > Menu górne > O PTSR > Współpraca międzynarodowa


Współpraca międzynarodowa

Aktualności


edytuj PTSR Oddział w Ustrzykach Dolnych

8 Abilimpiada Słowackiego Stowarzyszenia SM
i 1 Międzynarodowa Abilimpiada SM 2012

Edward Mórawski, 2012-07-04 08:50
8 Abilimpiada Słowackiego Stowarzyszenia SM<br> i 1 Międzynarodowa Abilimpiada 
SM 2012czyli przegląd zdolności i zręczności ludzi z diagnozą stwardnienie rozsiane.
Zemplinska Sirava 15-18.06.2012 roku - Hotel „Chemes”.

Chorzy na stwardnienie rozsiane mieli okazję do miłej zabawy i niemal sportowej rywalizacji podczas międzynarodowego spotkania, odbywającego się w dniach od 15-tego do 18-tego czerwca bieżącego roku w hotelu „Chemes” znajdującego się w miejscowości Kałuża koło Michalovec na Słowacji. Pięknie zlokalizowany hotel nad „słowackim Balatonem”, czyli zalewem Zemplínska Šírava jest obiektem uzdrowiskowo - sanatoryjnym w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Oferuje między innymi zabiegi hydro- i elektroterapii, można również skorzystać z krytego basenu, centrum fitness lub sauny.
załącznik

Rezolucja Parlamentu Europejskiego o dyskryminacji pacjentów z SM

Luiza Wieczyńska, 2012-03-01 15:29
Prezentujemy przetłumaczony na język polski tekst rezolucji Parlamentu Europejskiego o dyskryminacji pacjentów z SM. W tekście tym na szczególną uwagę zasługuje fragment:

V. uwzględniając, że istotne jest uznanie i oddanie hołdu ważkiej roli odgrywanej przez narodowe towarzystwa stwardnienia rozsianego oraz Europejską Platformę Stwardnienia Rozsianego w zapewnieniu realnej poprawy losu osób ze stwardnieniem rozsianym, poprzez ich zaangażowanie w wyszukiwanie rozwiązań wielu problemów , przed którymi stoją osoby chore oraz poprzez ich nieustające wysiłki wpłynięcia na decydentów w sposób sprzyjający znalezieniu wyjścia z sytuacji,

W. Zauważa się ich rolę szczególnie przy zapewnieniu i szerzeniu użytecznej i podstawowej informacji dla osób ze stwardnieniem rozsianym, które mogą z kolei zaoferować swoją pomoc i prawdziwą solidarność z wieloma osobami, które w innym przypadku znalazłyby się w jeszcze większej izolacji od spraw i debat, które ich bezpośrednio dotyczą.
załącznik

Sytuacja Polski na tle innych krajów europejskich w leczeniu SM

Luiza Wieczyńska, 2012-03-01 08:00
Najnowsze wyniki badania BAROMETR SM 2011 opracowanego przez Europejską Platformę Stwardnienia Rozsianego (EMSP) wskazują, że Polscy pacjenci na tle innych krajów europejskich są obywatelami drugiej kategorii. W ciągu ostatnich trzech lat, kiedy to przeprowadzono pierwsze badanie, sytuacja nie zmieniła się. Wyniki badania z 2011 r., nie różnią się od wyników badania przeprowadzonego w 2009 r.
Czytaj więcej >>

Wizyta PTSR w Belgii

Luiza Wieczyńska, 2011-04-04 11:30
Dzięki uprzejmości Belgijskiego Towarzystwa SM, dwuosobowa delegacja z PTSR (w składzie Luiza Wieczyńska i Dominika Czarnota) mogła poznać zasady udzielania pomocy chorym w Belgii. W czasie czterodniowej wizyty przedstawiono strukturę i władze belgijskiego towarzystwa (zarówno francuskojęzycznej części walońskiej, jak i części flamandzkiej). Belgowie, nie tylko sfinansowali w całości pobyt delegacji z PTSR, ale także przygotowali interesujące prezentacje na temat swojej działalności na rzecz chorych, począwszy od udzielania im bezpośredniej pomocy, a skończywszy na organizacji dorocznego charytatywnego koncertu galowego; w tym roku był to akompaniament do obrazu Fritza Langa „Metropolis”. Inną inicjatywą pomocy osobom z SM jest jesienna charytatywna sprzedaż czekoladek znanej firmy Galler. Belgijska organizacja jest dobrze rozpoznawana w kraju, ma wsparcie arystokracji i ludzi biznesu, wśród honorowych patronów Towarzystwa jest Księżna de Merode.
Czytaj więcej >>
wszystkich pozycji: 4

Dokumenty

Rezolucja Parlamentu Europejskiego ref. Petycja 842/2001 dotycząca skutków dyskryminacyjnego traktowania osób ze stwardnieniem rozsianym w Unii Europejskiej (2003/2173 (INI))

Partnerzy:

European Multiple Sclerosis Platform
Multiple Sclerosis Interntion Federation


Projekty:Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku