Jesteś w: Strona główna > Menu górne > Jak możesz pomóc? > Wolontariat


Światowy Dzień Wolontariusza

Magdalena Konopka, 2016-12-05 11:03
Światowy Dzień Wolontariusza

Dziś Światowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji składamy wszystkim naszym wolontariuszom życzenia realizacji planów i marzeń, spełnienia w działalności społecznej oraz wszelkiego powodzenia.  Jesteśmy dumni, że nasi wolontariusze wspierają właśnie nas!  Dziękujemy, że jesteście z nami i sprawiacie, że świat staje się lepszym miejscem!

Czytaj więcej >>

Wolontariat w Centrum Informacyjnym Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Magdalena Fac-Skhirtladze, 2016-03-11 15:16

Kogo poszukujemy?

  • Studentów psychologii i nauk społecznych III, IV i V roku studiów
  • Osób zainteresowanych tematyką niesienia profesjonalnego wsparcia osobom znajdującym się w kryzysie życiowym
  • Osób odpowiedzialnych, zaangażowanych, chętnych do zdobywania umiejętności będących podstawą do profesjonalnego niesienia pomocy
Czytaj więcej >>

Życzenia z okazji Dnia Wolontariusza

Scholastyka Śniegowska, 2015-12-03 10:11
Życzenia z okazji Dnia Wolontariusza

Kochani Wolontariusze i Wolontariuszki Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego,

w dniu Waszego święta życzymy Wam wielkiej satysfakcji z podejmowanego trudu na rzecz środowiska osób chorych na stwardnienie rozsiane.

Doceniamy i dziękujemy za każdą poświęconą wolontariatowi minutę. Dzięki Wam, nasze Stowarzyszenie może realizować ważne cele społeczne.

Czytaj więcej >>

Życzenia dla wolontariuszy

Magdalena Konopka, 2014-12-06 08:33

Z okazji Światowego Dnia Wolontariatu pragniemy złożyć wszystkim naszym wolontariuszom i wolontariuszkom życzenia spełnienia marzeń, szczęścia i radości płynącej nie tylko z działania społecznego. Jednocześnie dziękujemy za dotychczas poświęcony czas, oraz ogrom serca włożony w pracę na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Czytaj więcej >>

Wolontariusze w laboratorium

Magdalena Konopka, 2014-10-22 08:35
Wolontariusze w laboratorium

W czwartek,  16-go  października, wraz z wolontariuszami z gim.  nr 5 w Warszawie mieliśmy okazję gościć w siedzibie firmy Bayer, na warsztatach pt „Bioróżnorodność”.  Wycieczka była formą podziękowania wolontariuszom za ogrom zaangażowania i pracy, jaką włożyli w kampanię SyMfonia serc. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, warsztaty przyniosły gimnazjalistom mnóstwo nowej wiedzy, niemałą atrakcją była możliwość własnoręcznego wykonywania eksperymentów i doświadczeń. Młodzież miała okazję poznać rolę, jaką bioróżnorodność odgrywa w funkcjonowaniu świata, lepiej poznać świat roślin i zwierząt a także nabyć kilka praktycznych umiejętności, np. odróżnić miód sztuczny od naturalnego. Poznaliśmy niezliczoną ilość ciekawostek ze świata nauki. Dziękujemy zarówno wolontariuszom za to, że są z nami, jak i firmie Bayer za możliwość skorzystania z warsztatów.

Czytaj więcej >>

Szkolimy wolontariuszy

Magdalena Konopka, 2014-06-09 08:12
Szkolimy wolontariuszy

Ruszyła kolejna, VII edycja kampanii informacyjnej „SyMfonia serc”. Jak w latach poprzednich, w kampanii tej, dużą rolę odgrywać będzie wolontariat młodzieżowy. Do współpracy zaprosiliśmy gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie, które prowadzi wiele wolontariackich działań. W „SyMfonii serc”, podczas realizacji akcji bezpośredniej na Krakowskim Przedmieściu  opiekować się będą  osobami starszymi, niepełnosprawnymi i chorymi. Do tego zadania zostaną przygotowani poprzez 4 spotkania na temat wolontariatu i opieki nad osobami chorymi.

Czytaj więcej >>
załącznik

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Grzegorz Frelak, 2013-12-06 14:00
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza5 grudnia na świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji grupa wolontariuszy z Gimnazjum nr 5 w Warszawie miała możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Była to forma nagrody za wkład pracy jaki wolontariusze włożyli w pomoc przy organizacji całodziennej akcji „SyMfonia serc” na Krakowskim Przedmieściu w tym roku.
Czytaj więcej >>

Podsumowanie działań wolontariatu w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego

Grzegorz Frelak, 2013-11-13 12:30
W ramach akcji społeczno-informacyjnej pod nazwą „SyMfonia serc” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego duży nacisk położono na akcyjne działania wolontariatu, których głównym celem jest wspomaganie realizacji wyżej wymienionej akcji, a także szerszej, statutowej działalności Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Działania wolontariatu w PTSRze, w roku 2013 zostały zrealizowane w dwóch kręgach. Pierwszy krąg to wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu działającego przy Partnerze Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, mianowicie Gimnazjum nr 5 im. T. Kościuszki w Warszawie. Drugi krąg to wolontariusze pozyskani głownie, choć nie tylko, do pomocy przy całodziennej akcji na Krakowskim Przedmieściu w dniu 15 września 2013 r.
Czytaj więcej >>

10 lat istnienia Ustawy o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie.

Scholastyka Śniegowska, 2013-04-26 15:20
10 lat istnienia Ustawy o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie.To zdjęcie zrobione zostało 10 lat temu w Pałacu Prezydenckim podczas przyjęcia przez Pana Prezydenta twórców Ustawy. Pan Prezydent uznał wtedy, że Ustawa powstająca przez 7 lat, jest jednym z najważniejszych aktów dotyczących regulacji życia społecznego w Polsce. Dzisiaj, z perspektywy lat jej funkcjonowania wiemy, że praca zespołu, w tym 15 osób z organizacji pozarządowych /wśród których miałam zaszczyt pracować/ nie poszła na marne. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jednak funkcjonują zasady: pomocniczości, partnerstwa, efektywności, suwerenności, jawności i uczciwej konkurencji. Dla dobra ogółu, regulacje zawarte w Ustawie, pozwalają na uczciwą i klarowną współpracę organizacji pozarządowych z administracja publiczną. Wszystkim, którzy pracują /zawodowo lub woluntarystycznie/ na styku sektorów: publicznego, prywatnego i obywatelskiego, życzę wytrwałości i zadowolenia z wykonywanej pracy.
Czytaj więcej >>

5 grudnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Wolontariusza...

Zuzanna Konarska, 2012-12-06 10:00
5 grudnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Wolontariusza...5 grudnia został ustanowiony w 1985 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Wszystkim osobom, które działają na rzecz pomocy osobom chorującym na stwardnienie rozsiane bardzo serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się Panu Tomaszowi Spychale, za jego ogromne zaangażowanie w projekt "Mapy SM" i regularne wysyłanie listów do Naczelnych Izb Lekarskich. Bez pomocy Pana Tomasza Spychały nie mięlibyśmy informacji o aktualnych programach lekowych. Jeszcze raz dziękujemy z całego serca!
strony: pierwsza ostatnia 1 2 stron: 2, pozycji: 19
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku