8 listopada w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście odbyło się spotkanie poświęcone nowym terapiom i postępowaniu w stwardnieniu rozsianym organizowane dla pacjentów przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Uczestnicy mieli okazję posłuchać o epidemiologii, leczeniu, ale także życiu ze stwardnieniem rozsianym.

W ostatnich latach dokonał się wielki postęp na świecie w dziedzinie metod leczenia, również Polska podąża za światowymi trendami i od listopada możemy poszczycić się dostępem do wszystkich nowoczesnych terapii dostępnych w refundacji.

Przewodniczący PTSR Tomasz Połeć przypomniał, jak długą drogę przebyliśmy w tym zakresie walcząc o zniesienie kolejnych barier refundacyjnych, przypomniał ograniczenia czasu terapii. O chorobie w przystępny sposób opowiedziała dr Aleksandra Podlecka-Piętowska – lekarz doświadczona w pracy z pacjentami z SM w szpitalu na Banacha w Warszawie. W spotkaniu wziął też udział Z-ca Dyrektora NFZ pan Andrzej Śliwczyński podkreślając zaangażowanie NFZ w tematykę SM i poprawę jakości opieki nad pacjentem, nie tylko w dostępie do nowoczesnych terapii.

Pacjenci poruszyli wiele interesujących ich tematów takich jak diagnostyka, leczenie, przebieg choroby, wartość dostosowanej do potrzeb pacjentów z SM rehabilitacji prowadzonej przez specjalistów czy inne mniej typowe terapie takie jak przeszczep szpiku w SM. Nasi goście podkreślali wagę wsparcia oferowaną przez Oddział Warszawski PTSR w zakresie wsparcia rehabilitacyjnego i społecznego.

Już niedługo kolejne spotkania w następnych miastach, bądźcie z nami!  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia


tutaj lista pięciu ostatnio opublikowanych wiadomości
tutaj lista pięciu najczęściej czytanych wiadomości
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku